Śledź naszego bloga i bądź na bieżąco ze swiata piłki nożnej. Zostań z nami na dłuzej!

Mamy Półfinał Świętokrzyskiego Okręgowego Pucharu Polski!!!

Opublikowany: 2024-04-18 03:37:16am

🟡⚫ Chemar Rurociągi Okręgowy Puchar Polski - 1/4 finału⚫🟡

⠀ 💻 Do Jędrzejowa na ćwierćfinałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski przyjechało trzecioligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek spotkania, obie drużyny zaczęły spokojnie choć więcej z gry mieli goście z Ostrowca. Delikatną przewagę udokumentowali w 15 minucie kiedy to kapitalnym strzałem z za pola karnego popisał się Paweł Zdyb. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki bezradnego Tomasza Pawlikowskiego. Gospodarze mogli odpowiedzieć już w 18 minucie ale nasz zawodnik, zamiast skierować piłkę do siatki, trafił w głowę golkipera przyjezdnych. Już w 21 minucie mieliśmy groźną sytuację pod bramką Naprzodu a od straty gola uratował nas słupek. W 27 minucie zawodnicy z Jędrzejowa ostrzej ruszyli do presingu i dzięki temu doprowadzili do wyrównania. Obrońca KSZO za słabo odgrywał do własnego bramkarza a piłkę przejął Jakub Grzyb który mocnym strzałem pokonał Michała Kota. Po strzeleniu wyrównującej bramki jędrzejowianie śmielej ruszyli do ataków jednak wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Od początku drugiej połowy goście znowu ruszyli do przodu i już w 48 minucie, po strzale z rzutu wolnego, mogli wyjść na prowadzenie ale na posterunku był Tomasz Pawlikowski. W 53 minucie goście spróbowali strzału z za pola karnego. Mocno i precyzyjnie uderzał Michał Nawrot i piłka niestety znalazła drogę do bramki Naprzodu. Po kilku minutach od stracenia bramki do wyrównania mógł doprowadzić Krystian Zaręba ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką rywali. W 69 minucie znowu groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy ale tym razem zawodnik z Ostrowca po uderzeniu głową nie trafił w światło bramki. W następnych minutach gra toczyła się raz pod bramką gości a raz w polu karnym gospodarzy. W 81 minucie przed polem karnym KSZO został sfaulowany zawodnik Naprzodu a do piłki podszedł wprowadzony po przerwie Wibson Souza Oliveira. Brazylijczyk precyzyjnie dośrodkował wprost na głowę wbiegającego na bliższy słupek Piotra Radwańskiego, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Remis utrzymał się do końca spotkania co oznaczało że do wyłonienia półfinalisty Okręgowego Pucharu Polski potrzebne będą rzuty karne. Pierwsi strzelanie karnych rozpoczęli zawodnicy KSZO a konkretnie Łukasz Mazur, który pokonał Tomasza Pawlikowskiego. Ze strony Naprzodu strzelanie zaczął Krystian Zaręba ale niestety futbolówka poszybowała nad poprzeczką Michała Kota. Drugą serię zaczął Dominik Pisarek, który również przestrzelił a zawodnik Naprzodu Alan Piskorz strzałem w środek bramki wyrównał stan w karnych. Po dwóch seriach było 1:1. Trzeciego karnego dla gości strzelał Mateusz Jarzynka ale Tomasz Pawlikowski wybronił jego strzał. Następny w kolejce był Paweł Bażan, który płaskim strzałem w lewy róg pokonał Michała Kota. Następny rzut karny również padł łupem golkipera z Jędrzejowa a pechowym wykonawcą był Michał Nawrot. Czwartą serie rzutów karnych kończył Łukasz Gądek i gdyby trafił do siatki było by 3:1 i po meczu ale bramkarz z Ostrowca obronił jego uderzenie. Ale nadal prowadziliśmy 2:1 a do piątego karnego ruszył zawodnik KSZO Damian Mężyk, który musiał pokonać bramkarza Naprzodu by móc dalej myśleć o półfinale. Nie wytrzymał jednak presji i kopnął futbolówkę wysoko nad bramką gospodarzy. Sensacja stała się faktem. Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu lider okręgówki, Naprzód Jędrzejów pokonał mocnego trzecioligowca, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i melduje się w półfinale Chemar Rurociągi Okręgowego Pucharu Polski. W następnej rundzie rozgrywek zmierzymy się z jeszcze mocniejszym zespołem z trzeciej ligi Starem Starachowice. Już dziś gorąco zapraszamy na to spotkanie.

Naprzód Jędrzejów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:1) karne 2:1
⚽ 27' Jakub Grzyb
⚽ 81' Piotr Radwański (asyst Wibson Souza Oliveira)
karne
⚽ Alan Piskorz
⚽ Paweł Bażant

🏃‍♂ zagraliśmy w składzie: Tomasz Pawlikowski (br)- Wiktor Nasidłowski (55' Dominik Pak), Alan Piskorz, Piotr Radwański, Łukasz Mika (68' Bartłomiej Niedzielski), Jakub Grzyb (75' Łukasz Gądek), Krystian Zaręba, Szczepan Krzeszowski (c), Kamil Gocał (81' Artur Karasek), Paweł Bażant, Aleksander Maludziński (55' Wibson Souza Oliveira).
👨‍🏫 trener: Paweł Wijas
📋 kierownik: Jerzy Putowski

⠀ 📷 Fotografia Radosław Piasecki (więcej zdjęć z meczu dostępne w naszej galerii: zakładka I Drużyna, a także na naszym fanpagu: Naprzód Jędrzejów)