Śledź naszego bloga i bądź na bieżąco ze swiata piłki nożnej. Zostań z nami na dłuzej!

🟡⚫ Świętokrzyska Liga Okręgowa ⚫🟡
🏆 24 kolejka - wiosna 2023/24
📅 Niedziela 12. 05. 2024 godz. 16:00
🚌 Wodzisław, ul. Wodna 11

W ramach 24 kolejki Świętokrzyskiej Ligi Okręgowej Naprzód Jędrzejów grał na wyjeździe z Partyzantem Wodzisław. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla żółto-czarnych i ekipa z Jędrzejowa już powoli może otwierać szampany świętując awans do IV ligi. Do awansu brakuje już tylko jednej wygranej
W pierwszej połowie, mecz przebiegał pod dyktando gości, a pierwsza bramka dla Naprzodu padła w 21 minucie. Bramkarza gospodarzy, mocnym strzałem w krótki róg, pokonał młodzieżowiec Bartosz Dobrzański. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę przyjezdnych i ich golkipera Tomasza Pawlikowskiego. Zagrożenie stwarzali głównie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Jędrzejowianie natomiast kilka razy mogli podwyższyć prowadzenie ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. Najlepszą okazję w 34 minucie meczu, zmarnował skrzydłowy żółto-czarnych, gdy niepilnowany w polu karnym, oddał strzał po długim rogu. Futbolówka minęła jednak słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Łyczka. Na początku drugiej połowy, bramkę na 2:0, strzałem z rzutu wolnego, zdobył Paweł Bażant. Dwubramkowe prowadzenie delikatnie uśpiło gości i Partyzant zaczął śmielej atakować bramkę Tomasza Pawlikowskiego. Pierwsze ostrzeżenie dla Naprzodu przyszło w 65 minucie gdy z prawej strony dobrze uderzał zawodnik Partyzanta ale trafił w boczną siatkę. W 73 minucie gospodarze zaatakowali, tym razem lewą stroną, ale na posterunku był bramkarz Naprzodu. Jak przysłowie mówi: "do trzech razy sztuka" i już kilka minut później gospodarzą udało się zdobyć bramkę kontaktową. Po błędzie obrońcy z Jędrzejowa, dobre podanie w pola karne otrzymał Dominik Szewczyk i strzałem w długi róg, zdobył bramkę kontaktową. Gospodarze, chcąc doprowadzić do wyrównania, musieli się odkryć, co z zimną krwią wykorzystał, wprowadzony po przerwie, Bartłomiej Równicki. Nasz napastnik otrzymał dobre podanie od Kamila Gocała i po minięciu w polu karnym obrońcy Partyzanta, mocnym, płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 3:1.
Jędrzejowianie po wygranej w Wodzisławiu zgromadzili 66 punktów w ligowej tabeli i liczyli na potknięcie drużyny Piaskowianki Piaski w starciu ze Spartą Kazimierza Wielka, by móc już po tym meczu świętować awans do IV ligi. Piaskowianka jednak po bardzo dobrym meczy pokonała Spartę 4:2. Naprzód Jędrzejów w następnej kolejce zagra w meczu na szczycie z wice liderem z Łagowa. Mecz odbędzie się w sobotę 18 maja o godzinie 17:00 i liczymy że już po tym starciu drużyna z Jędrzejowa przypieczętuje awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Partyzant Wodzisław - Naprzód Jędrzejów 1:3
⚽'21 Bartosz Dobrzański (asysta Dominik Butenko)
⚽'49 Paweł Bażant (rzut wolny)
❌'75 Dominik Szewczyk
⚽'88 Bartłomiej Równicki (asysta Kamil Gocał)

🏃‍♂ zagraliśmy w składzie: Tomasz Pawlikowski, Paweł Bażant, Łukasz Mika (75' Piotr Radwański), Bartłomiej Niedzielski, Szczepan Krzeszowski (c), Bartosz Dobrzański (86' Aleksander Maludziński), Alan Piskorz, Wiktor Nasidłowski, Dominik Butenko (46' Łukasz Gądek), Dominik Pak (65' Kamil Gocał), Krystian Zaręba (65' Bartłomiej Równicki)

👨‍🏫 trener: Paweł Wijas
📋 kierownik: Jerzy Putowski

📷 Zdjęcia z meczu dostępne w naszej galerii: zakładka I Drużyna, a także na naszym fanpagu: Naprzód Jędrzejów - Fotografia Radosław Piasecki

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#kroknaprzód #łączynasNaprzód #naprzódjędrzejów #jędrzejowskaakademiapiłkarskanaprzód #klasaokręgowa #piłkanożna
🤝 Nasi Partnerzy Strategiczni 🤝
Miasto Jędrzejów, Naomi, Palmix Trade, MARTOM - Producent drzwi, TIGMA-BUD, Świętokrzyski Bank Spółdzielczy w Jędrzejowie, Vanstar, R&M ALUFASADY Sp. z o.o., Anmar, Vanpur, Siłownia Fitness Poweriron, Matejko Bud, Bossfor Foodconcept, Elenco, Sanitar, Enea, Baseny Tropikalne Binkowski Resort, Galeria Sekunda